Рейтинг криптобірж в Україні

На цій сторінці ви знайдете найкращі криптобіржі України та зможете ретельно вивчити кожну з них. Також у вас буде змога проаналізувати в чому саме переваги тієї чи іншої криптобіржі.

Що таке криптовалютні біржі

Криптовалютні біржі – це онлайн майданчики для обміну, торгівлі криптовалютами, іншими цифровими активами, фіатом. Наприклад, для покупки біткоїну за гривні або продажу ефіру за стейблкоіни. Біржа організує угоди між покупцями та продавцями, одержуючи за це комісійні винагороди. Ціна на криптовалютний актив формується виходячи із попиту та пропозиції трейдерів, а криптобіржі забезпечують всю інфраструктуру для проведення торгових операцій.

Рейтинг найкращих криптобірж в Україні

Рейтинг найкращих криптовалютних бірж для торгівлі, купівлі та продажу цифрових активів на сьогодні (список включає ринки: спот, деривативи, p2p)*:

НазваПочаток ТоргівТоргова комісіяФіатна ТоргівляФ'ючерси
binance огляд криптобіржі2017 рікдо 0,1%ТакТак
kucoin огляд біржі2017 рікдо 0,1%ТакТак
qmall crypto огляд біржі2021 рікдо 0,2%ТакТак

Рейтинг криптобірж складено на основі думки редакції twinsspin.com.ua , заснованої на багаторічному досвіді роботи з крипторинком. Інформацію (обсяг, комісії, торгові пари тощо) завжди звіряйте на офіційному сайті біржі або через агрегатори.

Згідно з Coingecko, станом на 2022 рік працює більше 463 спот-бірж, 145 децентралізованих та 54 деривативних. У цій статті редакцією twinsspin.com.ua наведено рейтинг бірж криптовалют, популярних у трейдерів зі Східної Європи – одного з основних крипторинків (Україна та країни СНД посідають перші місця у глобальному рейтингу сприйняття криптовалют). Список топових криптобірж з інтерфейсом російською та українською мовами, популярних серед користувачів – українці, казахи та росіяни входять до числа найактивніших користувачів криптовалют.

Біржі у статті перераховані за різними критеріями – CEX та DEX; обсягу торгів; з верифікацією та без неї; перелік фіатних, ф’ючерсних, маржинальних торгових майданчиків та p2p-обмінників.

Альтернатива криптобіржам – p2p-платформи, обмінники криптовалют, онлайн-обмінники. В них купівлю чи продаж криптомонет можна зробити лише за кілька хвилин, використовуючи популярні платіжні системи (Wise, Revolut, Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, картки Visa/Mastercard та інші). Іноді такий обмін дуже вигідний, оскільки криптовалютні біржі можуть стягувати велику комісію за введення, виведення фіату або вимагатиме пройти процедуру KYC. Якщо потрібно просто швидко обміняти криптовалюту, краще скористатися обмінниками.

Топ-3 криптовалютні біржі в Україні

  • Криптовалютна біржа qMall

Українська криптовалютна біржа qMall розпочала свою роботу у листопаді 2021 року і вже сьогодні має всі шанси стати кращою на ринку криптовалюти в Україні. Біржа пропонує сучасний інтерфейс для роботи, нові продукти та прозорість. Окрім цього, сервіс має найбільшу мережу точок поповнення рахунку у світі через партнерство з IBox Bank, який має 10 000 терміналів на території України.

Криптобіржа пропонує кілька варіантів для комфортної торгівлі для всіх користувачів. Тут трейдер може знайти різні варіанти торгівлі, від більш простої, до складної, залежно від його досвіду та навичок. Серед видів торгівлі є:

  1. Fastline. Такий варіант дозволяє швидко розібратися із торгівлею, адже має простий інтерфейс, який буде зручним для всіх користувачів. Розібратися із торгівлею зможе навіть недосвідчений трейдер.
  2. Базова торгівля Підійде для новачків, адже така торгівля має всі базові інструменти, а також пропонує вивчити ордери, історію ринку та графік ціноутворення залежно від періоду часу.
  3. Просунута. Інтерфейс схожий на спосіб базової торгівлі, пропонує купувати та продавати криптовалюту на ринках та фіат.
  4. OTC. Торгівля дозволяє продати та купити криптовалюту для безготівкової оплати. Інтерфейс дуже простий і буде зрозумілим при використанні з перших хвилин.

Тип біржі: централізована.
Сайт: qmall.io
Ринки: спот, fastline, просунута, OTC.
Верифікація: потрібна.
Локалізований інтерфейс: українська, англійська, російська та інші мови.
Комісія спот: до 0,2%.
Фіатні платіжні методи: банківські картки Visa/Mastercard, Revolut, Wise.

  • Біржа Binance
Binance огляд криптобіржі

Binance – найвідоміша міжнародна біржа. Почала свою діяльність у 2017 та до кінця року увійшла до топ-список найбільших торгових майданчиків за обсягом торгів. Юридично компанія була зареєстрована у Гонконгу, переїхала у 2018 році на Мальту. Намагалася не розкривати своє місцезнаходження, але в 2021 Чанпжн Чжао (CEO) заявив, що для спрощення роботи з регуляторами все-таки буде відкрита штаб-квартира.

Бінанс дозволяє торгувати криптовалютними парами, яких на сьогодні — 1283. Приймає фіат, можна сплатити з банківської картки, але потрібна верифікація. З 26.06.2019 доступна маржинальна торгівля. У лістинг включено 336 коінів та токенів: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar, Nem, IOTA, Cardano та інші перспективні криптовалюти. Комісія – до 0,1% від обсягу угоди (при купівлі BNB-токена або збільшення обсягу торгів комісія зменшується до 0,015%). Без проходження верифікації поповнювати рахунок не можна, а виводити можна не більше 0,06 BTC на день. Бінанс – надійна криптобіржа для торгівлі криптовалютою.

Тип біржі: централізована.
Сайт: binance.com
Ринки: спот, деривативи, p2p, DeFi.
Верифікація: потрібна.
Локалізований інтерфейс: російська, англійська, українська та інші мови.
Комісія спот: до 0,1%.
Фіатні платіжні методи: банківські картки Visa/Mastercard, Revolut, Wise.

  • Біржа Kucoin
KuCoin огляд криптобіржі

Біржа Kucoin – популярна гонконзька криптовалютна біржа. Зареєстрованих користувачів на ній є кілька мільйонів. Знаходиться у рейтингу топ-100 за обсягом торгів. На 2021 рік добовий оборот становить 3,2 млрд. доларів США, хоча всього два роки тому був не більше 5 млн. Представлено понад 980 ринків. Сайт має російськомовну версію. Реєстрація на криптобіржі без обмежень, верифікація не є обов’язковою. Добовий ліміт на виведення – 2 BTC. Введення криптовалют здійснюється без комісії, висновок залежить від монети, наприклад, при знятті Bitcoin плата складе 0,0005 BTC. Криптобіржа приймає депозити за допомогою банківських карток. Є свій токен – KCS. Торгова платформа доступна у вигляді веб-інтерфейсу та мобільного додатка.

Тип біржі: централізована.
Сайт: kucoin.com
Ринки: спот, деривативи, p2p, токени із плечем.
Верифікація: не є обов’язковою.
Локалізований інтерфейс: російська, англійська, португальська, іспанська, італійська і т.д.
Фіатні методи оплати: банківські картки.
Комісія : від -0,05% / від 0,02%

Якими бувають криптобіржі

Класифікувати криптовалютні біржі можна за безліччю різних параметрів:

  1. з верифікацією чи без верифікації;
  2. з фіатом чи без фіат;
  3. спотові, ф’ючерсні, p2p;
  4. децентралізовані (CEX) чи централізовані (DEX);
  5. регульовані або нерегульовані.

Деякі криптобіржі надають можливість торгувати лише криптовалютними парами (ETH/BTC; LTC/BTC тощо); інші пропонують торгівлю та фіатними валютами, наприклад BTC/USD, ETH/USD. Це ж стосується і способів поповнення балансу та виведення. При виборі важливим фактором для багатьох людей є наявність сайту біржі російською мовою, зручного та зрозумілого торгового інтерфейсу, кількості монет, лімітів, верифікації, підтримки, хороших відгуків і т. д. 2% від суми операції. На будь-якій централізованій криптобіржі користувач отримає гаманець для зберігання криптовалюти, але без приватного ключа.

При роботі з біржею обов’язково потрібно підключити двофакторну авторизацію (2FA) для безпеки облікового запису. Це може бути реалізовано через програму Google Authenticator або за допомогою повідомлення на телефон. Якщо ви використовуєте Google Authenticator, необхідно зберегти резервний ключ. Краще використовувати при реєстрації складний пароль та надійну поштову скриньку, на якій також увімкнути 2FA. Не рекомендуємо використовувати поштовий сервіс mail.ru, найкращий варіант – це пошта від Гугла (сервіс Gmail). Для зберігання паролів та їхньої генерації оптимально використовувати спеціальні програми, наприклад KeePass.

Як вибрати надійну та кращу криптобіржу

Зареєструватися на криптовалютних біржах сьогодні пропонує безліч різних сайтів, оскільки асортимент таких торгових майданчиків є величезним. Трейдеру дуже важливо грамотно зорієнтуватися в постійно нестримному потоці інформації. Необхідно підшукати для себе криптобіржу, яка оптимально відповідає індивідуальним потребам. Вона має підходити за функціональними можливостями. В іншій ситуації буде складно досягти приросту криптовалютного капіталу.

Основні фактори, на які слід звертати увагу при виборі криптовалютної біржі:

  1. Репутація
  2. Необхідність перевірки KYC/AML.
  3. Доступність у певній країні.
  4. Методи забезпечення безпеки.
  5. Підтримка фіатних засобів.
  6. Наявність страхового фонду.
  7. Обсяги торгів.
  8. Кредитне плече.
  9. Курси валют.
  10. Діапазон доступних активів.

Крім того, варто дивитися на розміри комісій на торгівлю, введення та виведення, а також добові ліміти операцій. Вибирайте біржу, яка підходить вам по більшості параметрів і дозволяє гнучкіше управляти своїми засобами.

Не можна забувати, що трейдеру при виборі торгового майданчика доведеться довірити свої криптоденьги третій, невідомій стороні. Наразі існують численні децентралізовані біржові майданчики, що надають клієнтам абсолютний контроль над приватним ключем від торгового рахунку, що дає змогу надійно вберегти кошти. Тому питання грамотного та продуманого підбору платформи для криптовалютного трейдингу дуже актуальне.

Розглянемо десять найбільш значущих критеріїв, якими треба керуватися, вибираючи криптобіржу для роботи. Акцентувати увагу слід на такі моменти.

  • Репутація криптобіржі та незалежний рейтинг надійності.

Якщо більшість позитивних відгуків про криптовалютну біржу є на різних популярних тематичних блогах або форумах (Reddit, bitcointalk), варто серйозно придивитися до такого сервісу. Нерозсудливо реєструватися на майданчику з неоднозначною репутацією. Краще дослухатися авторитетних, досвідчених користувачів, які довели свою реальну кваліфікацію в криптотрейдингу.

Те саме стосується рейтингів. Орієнтуватися потрібно не на «дрібних» (продажних) блогерів, які пишуть рекомендовані рейтинги, а на великі, впливові проекти, які через копійчаних статей на замовлення не псуватимуть власний престиж.

  • Ліквідність. Не варто плутати це поняття з торговим оборотом, який легко накручується. Криптобіржі з великою ліквідністю: Binance, Bitfinex, Huobi, Kraken, Coinbase, OKEx та інші.
  • Тривалість безперервної роботи.

Криптовалютна сфера — це відносно молода фінансова галузь, яка спочатку здобула погану репутацію через використання біткоїну на чорних ринках. Досі на крипті наживаються шахраї, які організовують послуги, замасковані під біржі для віртуальних валют. Деякі малодосвідчені користувачі «клюють» на вигідні умови, гарні графіки, чудові котирування і втрачають накопичені криптомонети через неуважність.

Потрібно орієнтуватися суто на проекти, що безперервно працюють щонайменше рік-півтора, а краще — довше 4 років. Наприклад, Kraken та Bitstamp почали функціонувати у 2011 і жодного разу не припиняли роботу з будь-яких причин. LocalBitcoins працює з 2012 року, Exmo – 2013, Bitmex – 2014, Binance – 2017. Цим майданчикам можна довіряти.

  • Розмір комісії.

Обов’язково всі комерційні ресурси (біржі, обмінники, букмекерські контори тощо) беруть певний комісійний збір, інакше сам проект буде невигідним його власнику. У середньому на торгових майданчиках, де торгують криптовалютами, такий відсоток становить 0,1-0,2%.

Зараз на фінансових біржах є тенденція встановлення динамічної комісії, що знижується чи зростає зі збільшенням чи зниженні обсягу торгів трейдером, і навіть залежить від типу ордера: тейкер чи мейкер. Додатково знизити комісію можна за допомогою біржового токена, якщо на такій платформі є – це досить поширена схема.

  • Кількість торгових пар.

Солідні, авторитетні біржі намагаються пропонувати клієнтам великий асортимент криптовалютних пар, щоб був вибір торгових інструментів для роботи. Обов’язково повинні бути пари з топовими криптомонетами (Bitcoin, Litecoin, Ripple, Ethereum та інших.) і, звісно, ​​альткоини з меншою ліквідністю (Cardano, Monero, Dash та інші). Варіанти бувають різні, проте велика кількість інструментів не є запорукою успішності. Досить оптимального набору торгових пар, щоб трейдинг був прибутковим. Наприклад, на криптобіржі Yobit понад 400 монет, але більшість із них — це низьколіквідні та неперспективні шиткоїни. Більшість авторитетних торгових майданчиків стежать за якістю криптомонет, що додаються в лістинг, і виробляють їх делістинг при необхідності.

  • Добовий торговельний обіг.

Перспективи успішної діяльності будуть більшими, якщо у криптовалютної біржі великі показники торговельного обсягу. Майданчик, де обсяг торгів щодобово коливається близько 50-100 доларів, напевно не забезпечить непоганим профітом. Коли торгова платформа має високий добовий оборот, вона популярна, успішна і авторитетна на ринку криптовалют. На 06.11.2021 до рейтингу топ-3 бірж за обсягом входять: Binance, Qmall, KuCoin, EXMO, Localbitcoins, Coinbase.

  • Платіжні засоби.

Хороші можливості для проведення торгових операцій з віртуальними валютами дає широкий вибір варіантів здійснення платежів та виведення зароблених криптоденег. Деякі біржі не приймають фіатні валюти, працюючи виключно з криптомонетами, інші майданчики дозволяють проводити обмін або торгівлю будь-якими засобами. Кращий останній варіант. Найкращі фіатні біржові майданчики: Binance, Qmall, KuCoin, EXMO, Localbitcoins, Crex24.

  • Необхідність верифікації клієнта.

Будь-яка криптобіржа чимось відрізняється від інших аналогічних проектів. Це стосується й ставлення до нових клієнтів, які бажають займатися криптотрейдингом. Частина бірж дуже серйозно лімітує можливості неверифікованих користувачів, інші в цьому питанні лояльніші і обмежують лише обсяг добового обороту спекулянта. Можна зустріти торгові майданчики, де підтвердження особи не потрібне. Тут цінують повну анонімність клієнта. Умови для неверифікованих користувачів різні: на Binance можна вивести не більше 0,6 BTC на добу та взагалі не можна здійснювати торгові операції; на Exmo – користувач не може поповнити рахунок та торгувати, а на YoBit взагалі не поняття верифікації та всі функції відразу доступні.

Важливо! На всіх великих та впливових криптобіржах необхідна верифікація, але обмеження за її відсутності різні. На користь трейдера вибирати більш «м’які» умови.

  • Зручність інтерфейсу користувача.

Солідна, довготривала популярна торгова платформа завжди надає трейдерам багато інструментів для статистичного та торгового аналізу. Чим більше допоміжних опцій, тим ефективнішим, швидшим і комфортнішим буде трейдинг. Важливою є наявність статистики за вже скоєними операціями. Дуже потрібні інструменти, щоб проводити графічний та технічний аналіз. Дослідження цінового графіка дозволить своєчасно, грамотно оцінити ринкову кон’юнктуру та відкрити правильну позицію.

  • Місцезнаходження криптобіржі.

Існує чимало хороших торгових майданчиків, що функціонують в одній країні та не дозволяють працювати на платформах мешканцям інших держав. Зазвичай це південнокорейські та японські криптовалютні біржі. Вони є привабливими для криптовалютного трейдингу, проте співпрацюють виключно зі своїми жителями. В принципі, це правильно, оскільки відпадає необхідність додаткової роботи з перекладу інтерфейсу, впровадження інших фіатних валют тощо. Іноземець навряд чи коректно і правильно зможе користуватися функціоналом японської біржі.

Дещо по-іншому з європейськими та американськими сервісами. Вони, як правило, намагаються залучити більше користувачів, щоб був значний грошовий оборот. Від цього їх організатори мають значні прибутки через комісійні відрахування. Тут просто різний менталітет і культурні цінності.

Головне, щоб криптобіржа мала чітко позначену адресу головного офісу, бажано не в офшорній зоні. Торгувати рекомендується там, де якісно переведено інтерфейс, інакше трейдинг буде неефективним!

  • Оперативність та кваліфікованість служби техпідтримки.

Оператори повинні справді допомагати, причому швидко. Якщо продуктивності у роботі немає, то спірні питання, часом критичні, можуть «висіти» тижнями, не дозволяючи укладати угоди. Нормальна робота техслужби – це важлива якісна ознака будь-якої фінансової криптовалютної біржі.

Коли відбувається підбір торгового майданчика, будь-яка людина думає про прибуток. Це природно. Кожен бажає, прийшовши на кріптобіржу з деякою грошовою сумою, надалі стабільно примножувати її. Тому спочатку слід скрупульозно вивчити рейтинги, відгуки, переглянути загальні можливості та пропонований функціонал. Потім виділити прийнятні варіанти і вивчити їх детальніше: вигідність угод (ціна купівлі або продажу), зручність інтерфейсу, надійність зберігання криптомонет, умови виведення/введення коштів тощо. Мінімізувавши сторонні ризики, після серйозного опрацювання можна довіряти власний капітал торговому майданчику займатися торгівлею криптовалютою.

Закон про віртуальні активи.

Найчастіщі запитання

Що таке криптовалютна біржа?

Це онлайн платформи для торгівлі, обміну цифрових активів.

Які бувають криптобіржі в Україні?

Централізовані (CEX) та децентралізовані (DEX). для торгівлі на спот-ринку; для торгівлі деривативами; біржі для p2p-обміну; з верифікацією чи без; з фіатним шлюзом та ін. Критеріїв багато.

Які найліквідніші криптовалютні біржі для спотової торгівлі в Україні?

Згідно з даними Coinmarketcap, найбільша ліквідність на біржах (спот): Binance, Huobi, Coinbase, Qmall, Bithump, Bitfinex, Kucoin.

З якого віку дозволено реєструватися та торгувати на криптовалютних біржах в Україні?

Зазвичай із 18 років. Для точної відповіді необхідно вивчити правила надання послуг.

Яка надійна і безпечна криптовалютна біржа в Україні?

Жодну криптобіржу не можна назвати надійною на 100%. Але ми впевнені що QMALL, Binance та KuCoin безпечні для роботи.

Чи легальна торгівля криптовалютою в Україні?

Так! Верховна Рада підтримала зміни Президента України до Закону «Про віртуальні активи». Та від 17 лютого 2022 року дозволила офіційно торгувати критовалютою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: